RADIOFREKWENCJA RF

RADIOFREKWENCJA RF

to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF) 1MHz, które powodują mocne podgrzanie skóry właściwej.

Głowica urządzenia zakończona jest jednorazową, sterylną końcówką zabiegową tzw. kartridżem wyposażonym w 25 pozłacanych mikroigieł, któych zadaniem jest nakłuwanie skóry przy jednoczesnej emisji fal radiowych. Igły po wkłuciu podgrzewane są do temperatury 45-60 stopni Celcjusza. Igły najpierw nakłuwają delikatnie skórę, a dopiero później emitują energię cieplną pogrzewając głębsze warstwy skóry na końcowym odcinku igły.

W wyniku tych działań dochodzi do uszkodzenia naskórka, równocześnie stymulując tworzenie i przebudowę kolagenu i elastyny w obrębie skóry właściwej. Dzięi silnemu punktowemu podgrzaniu głębszych warstw skóry na różnych glębokościach otrzymujemy mocny efekt liftingu.

Radiofrekwencja gwarantuje najbardzej pożądane cechy zabiegu we współczesnej kosmetologii- bezpieczeństwo i skuteczność. Wykorzystywana jest od wielu lat jako technologia, której skuteczność i bezpieczeństwo działania potwierdzają liczne badania naukowe, co czyni ją niezwykle popularną.

Procesy fizjologiczne w skórze, jakie wywołuje zabieg

Radiofrekwencja powoduje efekt termiczny w tkance. Przez skórę przepływa prąd o wysokiej częstotliwości, który podgrzewa komórki do pożądanej temperatury. Dzieje się tak, ponieważ zewnętrzne, zmienne pole elektromagnetyczne wywołuje ruch jonów w tkance- te ocierają się o siebie, co powoduje emisję ciepła endogennego. Temperatura osiągana przez urządzenia kosmetyczne to zazwyczaj ok. 40-45 ℃. W rozgrzanej w wyniku zabiegu tkance, włókna kolagenowe ulegają zagęszczeniu. Skóra silnie się regeneruje i pobudza do produkcji kolagenu. Lepsza gęstość skóry oznacza poprawę jej wyglądu, napięcia i elastyczności. Zabieg wpływa także na mikrokrążenie, co poprawia metabolizm komorek, dzięki czemu redukowane są obrzęki, a skóra jest lepiej odżywiona. Wytworzone przez falę ciepło rozbija także złogi tłuszczu, co wykorzystywane jest w zabiegach modelowania sylwetki. Pod wpływem wysokiej temperatury w tkance tłuszczowej zachodzi proces termolipolizy, nasila lipolizę adiopocytów, zwiększa się także krążenie, a metabolizm przyspiesza. Powstają procesy zapalne w skórze, a w czasie gojenia zwiększa się aktywność fibroblastów, czego efektem jest zwiększona synteza kolagenu- skóra zyskuje jędrność, a kontur ciała ulega poprawie. Należy pamiętać, że ciepło wytwarzane jest lepiej w tkankach z dużą ilością elektrolitów- co oznacza, że zabieg będzie skuteczniejszy w przypadku dobrze nawodnionej skóry.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem zalecane jest nałożenie maści znieczulającej, co w połączeniu z funkcją podciśnienia w urządzeniu zapewnia więszy komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Zabieg ten może być wykonany na twarz lub jej wybraną okolicę (np. oczu, ust), na szyji i dekolcie oraz na każdym innym obszarze ciała.

Ilość zabiegów zależy od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu, ale z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca.

Jakie są wskazania do zabiegu?

– bezoperacyjny lifting twarzy

-redukcja zmarszczek i poprawa napięcia skóry

-zmniejszenie porów

– redukcja blizn oraz blizn trądzikowych

-leczenie trądziku oraz zamykanie naczyń krwionośnych

-leczenie rozstępów

Jakie są efekty zabiegu?

– REGENERACJA poprawa jakości i napięcia skóry

-ODMŁODZENIE redukcja zmarszczek w okolicy oka, policzków i szyji

-LECZENIE blizny potrądzikowe, rozstępy, cellulit

-LIFTING zwiększenie napięcia skóry

Za co najbardziej cenimy technologię radiofrekwencji?

Przede wszystkim za dobre efekty zabiegowe, głównie w zakresie spłycenia zmarszczek, poprawy napięcia skóry, poprawy jędrności, niwelacji drugiego podbródka, podniesienie łuku brwiowego, czy uniesienia brwi.

Zalecenia pozabiegowe

Skóra po zabiegu może być zaczewieniona i obrzęknięta, nawet przez kilka godzin. Nie zaleca się jej gwałtownego ochłodzenia czy wystawiania się od razu po zabiegu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, m.in. należy chronić obszar przed wiatrem. Zaleca się także picie dużej ilości wody.

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, można wrócić do codziennych czynności, jednak zaleca się, aby w dniu zabiegu nie korzystać z sauny, basenu czy solarium. Najlepiej w tym samym dniu nie opalać się także na słońcu oraz nie stosować peelingów na obszarze zabiegu.