Zabiegi odmładzające

1. Peeling PQage Evolution

Innowacyjny Peeling liftingujący do rewitalizacji skóry. Zabieg pozwala na ujędrnienie i uelastycznienie skóry bez konieczności poddawania się operacji. Jest doskonałą alternatywą dla osób, które w maksymalnie bezinwazyjny i natychmiastowy sposób pragną przywrócić swojej skórze młody i piękny wygląd.

Zabieg dający efekt podobny do mezoterapii.

Efekty kuracji (zalecana seria zabiegów):
– spłycenie zmarszczek,
– redukcja bruzd,
– działanie przeciwstarzeniowe,
– poprawa napięcia skóry,
– wygładzenie skóry,
– zmniejszenie widoczności porów,
– rozjaśnienie przebarwień,
– działanie antywirusowe i antybakteryjne, które jest niezwykle pomocne np. w walce z trądzikiem.

Kuracja może być wykonywana o każdej porze roku – również latem

2. Cosmelan

Kuracja Cosmelan przede wszystkim pozwala na pozbycie się plam barwnikowych. Dodatkowo Twoja skóra odzyska gładkość i blask. Program terapii Cosmelanem jest indywidualnie dopasowywany do Twoich potrzeb oraz fototypu skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym i posłonecznych.

Schemat terapii Dermamelan i Cosmelan 

Etap I – odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu na skórę maski z preparatu Cosmelan 1.
Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany przez kosmetologa w zależności od typu skóry.

Etap II – polega na kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień. Choć pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna
poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja musi trwać przynajmniej 3 miesiące. Skrócenie terapii może spowodować powrót do stanu wyjściowego i konieczne będzie powtórzenie kuracji.

Wskazania do terapii depigmentacyjnej:
• Przebarwienia
• Ostuda (przebarwienia hormonalne)
• Piegi
• Plamy starcze
• Plamy posłoneczne

PRZECIWWSKAZANIA
• Alergie skórne
• Opryszczka
• Leczenie pochodnymi wit. A
• Ciąża i laktacja
• Infekcje bakteryjne
• Infekcje wirusowe
• Nadwrażliwość na światło
• Skłonność do powstawania bliznowców

3. Dermapen 4

Zabieg, który  polega na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenowych i elastycznych przy pomocy mikronakłuć, które zwiększają przepuszczalność naskórka, co powoduje większą wchłanialność składników aktywnych ze specjalnie przygotowanych koktajli na idealnej głębokości skóry. Dzięki temu zabiegowi Twoja skóra zyskuje ujędrnienie, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a cały owal i kontur twarzy ulega znacznej poprawie. Olbrzymią zaletą tego właśnie zabiegu jest to, że Twoja skóra sama zaczyna produkować kolagen.

4. Mezoterapia igłowa (Linerase, Xela Rederm, NCTF135 HA, Revitacare)

Mezoterapię igłową wykonujemy w naszym gabinecie dwoma sposobami. Pierwszy to klasyczny, podanie preparatu przy pomocy igły i strzykawki oraz przy pomocy aparatu Vital Jnjectora.

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. . Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.

W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu.

Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

5. I Peel wrinkle lift -zmarszczki, utrata jędrności

Peeling zawiera roztwór kwasu glikolowego i retinolu. To zabieg, podczas którego dochodzi do zdecydowanego złuszczania warstwy rogowej przy jednoczesnej silnej stymulacji skóry witaminą A. Kwas glikolowy strukturalnie składa się z bardzo małych cząsteczek (jego cząsteczka jest najmniejsza spośród wszystkich tworzących alfa-hydroksykwasy), dlatego penetruje w głąb warstwy rogowej powodując jej lepsze, silniejsze złuszczanie, co w konsekwencji przyczynia się do głębszego przenikania innych substancji aktywnych – tu retinolu.

Rodzaje skór: 

-nierównomierna
-ze wszystkimi rodzajami starzenia
-z przebarwieniami
-sucha ,szorstka
-przetłuszczająca się
 -z trądzikiem zaskórnikowym

Witamina A (retinol) wpływa stymulująco na poziomie skóry właściwej, gdzie pobudza fibroblasty do produkcji macierzy zewnątrzkomórkowej, natomiast w naskórku wpływa regulująco, usprawnia podziały i różnicowanie komórek w warstwie podstawnej, przyspieszając zaburzone procesy odnowy naskórka.

6. I PEEL PERFECTION LIFT- głębokie zmarszczki i przebarwienia

Marka Image Skincare stworzyła wyjątkową kompozycję alfa i beta-hydroksykwasów oraz retinolu połączoną z silnymi przeciwutleniaczami, peptydami korygującymi i komórkami macierzystymi pochodzenia roślinnego.
Najnowocześniejsze rozwiązanie łączące złuszczanie , regulację, ochronę antyoksydacyjną oraz stymulację odnowy komórkowej. Kompozycja doskonale zwalcza zaawansowane zmiany pigmentacyjne , trądzikowe i oznaki starzenia się cery.

Rodzaje skóry:
-z zaawansowanym procesem starzenia się
-z zaburzoną pigmentacją
-pozapalną nierówną powierzchnią naskórka
-z trądzikiem

7. Retix C

Jedna z najskuteczniejszych w kosmetologii estetycznej terapia anti-aging twarzy, szyi, dekoltu i ciała. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Bezpieczeństwo i skuteczność składników aktywnych zawartych w preparatach zostały potwierdzone badaniami klinicznymi i naukowymi.

Główny „bohater” tego zabiegu – RETINOL – czysta postać witaminy A, to jeden z najskuteczniejszych składników wpływających na odmłodzenie i zagęszczenie skóry.
Jego działanie wspomaga witamina C i antyoksydanty niezwykle ważne w zapobieganiu starzeniu skóry i procesach jej odnowy.